in

LoveLove OMGOMG

10 zabawnych i łatwych rękodzieł na Halloween

Łatwe i zabawne rękodzieło na Halloween dla dzieci

zabawnych i łatwych rękodzieł na Halloween

zabawnych i łatwych rękodzieł na Halloween

Chcesz zrobić coś fajnego z dziećmi, ale musisz wiedzieć co? Następnie możesz zrobić rękodzieło na Halloween. W ten sposób nie tylko będziesz kreatywny, ciesząc się czasem spędzonym z dziećmi, ale także będziesz się dobrze bawić później. Co możesz przygotować na najstraszniejszą porę roku? Poniżej przedstawiamy kilka zabawnych (i łatwych) pomysłów na dekoracje na Halloween w domu.

Garnek Zombie

Garnek Zombie
Garnek Zombie

Na pewno masz jeszcze puste szklane słoiki na przykład po musie jabłkowym lub warzywach. Poczekaj, aż zabierzesz je do szklanego pojemnika, ale zachowaj je! W końcu można z niego zrobić bardzo ładne zombie. Opłucz je, owiń bandażem lub cienką, wąską szmatką i, co nie mniej ważne, przyjrzyj się im wytrzeszczonym wzrokiem. Gotowe. Oto twój słoik horroru! Można w nim umieścić świeczki typu tealight. W ten sposób możesz od razu sprawić, że Twój dom będzie przytulny podczas Halloween.

Straszne puszki

Tak jak zawsze masz gdzieś szklane słoiki, tak też zostało Ci kilka puszek. Przydadzą się także podczas Halloween. Usuń etykietę i spłucz. A potem zaczyna się prawdziwa praca: udekoruj je według własnego uznania. Pomaluj je na najładniejsze kolory lub owiń wokół nich kolorowym papierem. Najbardziej odpowiednie kolory na Halloween to pomarańczowy, biały, zielony, czarny, fioletowy lub brązowy. Uczyń je prawdziwym horrorem: dynie, duchy, diabły, zombie, wampiry, czarownice, duchy. Możesz wymyślić wszystko.

Gigantyczny pająk

Wciąż w kategorii przydatnego recyklingu: na przykład kulista lub owalna plastikowa butelka wykonana ze starego tłuszczu z wiórów lub płynnego detergentu. Owiń wokół niego czarną taśmę klejącą, która stanie się ciałem pająka. Teraz o nogach. Aby to zrobić, poszukaj cienkich, czarnych rurek styropianowych. Możesz je znaleźć w lepszych sklepach z rękodziełem, sklepach z materiałami budowlanymi lub w Internecie. Te rurki stają się nogami pająka. Spróbuj go załamać za pomocą taśmy klejącej. W ten sposób tworzysz typową dla pająka, krzywą, zakrzywioną nogę. Powieś kopię na zewnątrz, na drzwiach wejściowych lub przed oknem. Brrrrrrrr. Prawie prawdziwe!

Butelki duchy

Czy masz jeszcze puste butelki po winie, szampanie lub cavie? Proszę, nie wyrzucaj ich! Nadal możesz zrobić z tego zabawne duchy. Pomaluj butelki na biało, poczekaj, aż wyschną, a następnie pomaluj lub narysuj na nich duże czarne oczy, z białymi źrenicami lub bez. Zapamiętaj brwi i narysuj zaskoczone lub uśmiechnięte usta! Tam masz butelki duchów. Miło jest postawić je na przykład na parapecie.

Przeczytaj także: Wskazówki na udane urodziny dziecka

Straszne balony

Straszne balony
Straszne balony

To nie mogłoby być prostsze. Kup pomarańczowe balony i narysuj na nich przerażające twarze przypominające dynie. Oczy trójkątne, okrągłe czy owalne? Sam to wybierasz. Daj balonowi usta z jednym zębem lub usta zaszyte. Możesz puścić wodze fantazji. Chcesz, aby Twój balon wyglądał jak dynia? Następnie przywiąż do końca skrawki zielonego papieru.

Nietoperze wykonane z liści

Nietoperze wykonane z liści
Nietoperze wykonane z liści

Jesienią liście drzew są – dosłownie – gotowe do wzięcia. I zawsze są te piękne. Szkoda dać je zdmuchnąć lub wyrzucić, bo można z nimi tworzyć kreatywne dzieła! Na przykład nietoperze. Proszę wybierać te najdoskonalsze, najlepiej brązowe (lub zawsze można je pomalować na czarno). Na kolorowym papierze (czarnym lub brązowym) narysuj głowę nietoperza i wytnij ją. Nie wiesz, jak wygląda taka głowa? Google Ci pomoże! Przyklej papierową główkę do liścia drzewa i pomaluj białe oczy czarnymi kulkami lub przyklej na nim wyłupiaste oczy, a nietoperz ożyje całkowicie.

Duchy liści

Duchy liści
Duchy liści

Nie lubisz nietoperzy? Wtedy zawsze możesz zrobić duchy z jesiennych liści. Pomaluj liście całkowicie na biało. Po wyschnięciu możesz narysować na nich czarne oczy i czarne usta. Zrobione!

Stopy duchów

Ten jest również bardzo prosty. I śmieszne! Może nawet Twoje ukochane dziecko stworzyło to dzieło sztuki w szkole. Pomaluj stopę całkowicie na biało i wykonaj nadruk na czarnym papierze. Upewnij się, że Twoja stopa jest odwrócona. Twoja pięta staje się głową ducha. Twoje palce stają się końcem prześcieradła. Gdy farba wyschnie, możesz narysować dwie czarne kule lub owalne kółka dla oczu. Możesz umieścić czarną kulkę pod ustami. GWIZD!

Straszne streamery

Można z tym pójść w dowolnym kierunku. Lub możesz zrobić wahadło poziome z wszelkiego rodzaju figurami. Możesz też zrobić wahadło pionowe. Narysuj i pokoloruj postacie Halloween (czarownice, duchy, czarne koty, dynie lub nietoperze). Czy chcesz doskonalić swój talent rysunkowy? Następnie szukasz ich w Internecie i drukujesz. Wytnij je i powieś na sznurku na równi lub pod sobą. Czy wybierasz wahadło pionowe? Następnie możesz powiesić kilka rzędów w systemie wieszaków obok siebie. W ten sposób otrzymasz cały Halloweenowy młyn.

Stylowe Halloween

Nie podoba Ci się ta mieszanka kolorów? Czy jest to dla Ciebie bardziej stylowe? Następnie zachowaj spójność kolorystyczną. Pracuj tylko z odcieniami bieli, pomarańczy i czerni. Tnij wełniane kulki w pająki i szukaj najpiękniejszych postaci duchów w Internecie. Zastosuj powyższe wskazówki, ale tylko w tych samych odcieniach kolorystycznych. Kto powiedział, że Halloween nie może być gustowne?

Written by Ewa Frankowski

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

oznak że Twoje dziecko może być nadpobudliwe

7 oznak że Twoje dziecko może być nadpobudliwe

Dlaczego rodzicielstwo bliskości jest tak ważne

Dlaczego rodzicielstwo bliskości jest tak ważne?