in

LoveLove OMGOMG

Wskazówki na udane urodziny dziecka

Jak zorganizować udane przyjęcie urodzinowe dla dzieci

Wskazówki na udane urodziny dziecka

Wskazówki na udane urodziny dziecka

Niezależnie od tego, czy są to urodziny chłopca, czy dziewczynki, w pewnym momencie wszyscy rodzice zorganizują przyjęcie urodzinowe dziecka. Nierzadko zdarza się, że dorosłym pojawia się w głowach tysiące pytań: Gdzie należy świętować urodziny? Którzy i ilu gości się pojawi? Jak długo powinna trwać uroczystość? Jakie gry mogą spodobać się najmłodszym? W naszym przewodniku znajdziesz przydatne wskazówki, jak wszyscy mali goście mogą przeżyć radosne świętowanie.

Urodziny dzieci nie podlegają ustandaryzowanemu procesowi

Nie ma ustandaryzowanego procesu, który miałby zastosowanie w równym stopniu do każdej rodziny. Rodziny zazwyczaj świętują dwie imprezy z okazji urodzin dziecka. Zaraz w dniu urodzin rodzina świętuje z bliskimi krewnymi w małym kręgu. W weekend urodzinowy lub tydzień lub dwa później następuje przyjęcie urodzinowe dzieci z przyjaciółmi z przedszkola lub szkoły.

Na około dwa tygodnie przed planowanym terminem uroczystości warto przygotować wstępną checklistę na urodziny dziecka. Powinno zawierać wszystkie istotne informacje dotyczące planowanej dekoracji i cateringu dla gości.

Prawidłowo przygotuj, napisz i wyślij zaproszenia urodzinowe

Prawidłowo przygotuj, napisz i wyślij zaproszenia urodzinowe
Prawidłowo przygotuj, napisz i wyślij zaproszenia urodzinowe

Wszystkich małych i dużych gości zapraszamy z ładną kartką na około dwa tygodnie przed imprezą. Kartkę urodzinową można wysłać telefonicznie, e-mailem, osobiście lub pocztą. Ale zaprojektowanie pięknego zaproszenia na urodziny wymaga wiele wysiłku. Rodzice często nie doceniają pracy i wysiłku, jakiego wymaga taka odręcznie napisana kartka.

Żaden ekspert nie jest w stanie podać opatentowanego przepisu na atrakcyjne i odpowiednie zaproszenie urodzinowe. Możesz zrobić karty obrazkowe dla dzieci i dziecka urodzinowego. Alternatywnie rodzice mogą wykorzystać stylowe, gotowe zaproszenie na urodziny swojego dziecka. Wiele dzieci podczas pisania na karcie zaproszenia wprowadza się w odpowiedni nastrój imprezowy. Idealnie, zaproszenie daje mały przedsmak zbliżającej się uroczystości. Ostateczną decyzję co do projektu, wybranej kolorystyki i tematyki dnia należy pozostawić solenizantowi. Podobnie to dziecko, a nie rodzice, decyduje, kogo zapraszamy na uroczystość. Obowiązkowe zaproszenia są rzeczywiście powszechne wśród dorosłych. Ale małe potomstwo zaprasza tylko tych, którzy są dla nich ważni.

Twoja wyobraźnia w zakresie prezentacji i projektowania kartek urodzinowych nie ma ograniczeń. Kolorowa mapa ze skrzyniami skarbów, statkami i papugami jest idealna na imprezę piracką. Na małych przyjęciach dla księżniczek w zaproszeniach dominuje kolor różowy. Piłka nożna musi znaleźć się w sportowej karcie chłopców. Ważne: odpowiednie dane – lokalizacja i czas – muszą być widoczne na pierwszy rzut oka na wszystkich mapach. Warto również wspomnieć, czy solenizant planuje wycieczkę, czy też wyszukany bal kostiumowy na swoją imprezę. Ostateczna formuła tekstu karty kończy się prośbą o krótką informację zwrotną.

Liczba gości na przyjęciu urodzinowym dla dzieci: mniej często znaczy więcej

Jeśli chodzi o liczbę małych gości, mniej często oznacza więcej. Choć Małe Noski chciałyby zaprosić połowę grupy przedszkolnej, warunki finansowe i przestrzenne są dostępne tylko czasami. W tym sensie rodzice dobrze by zrobili, gdyby przestrzegali prostej, praktycznej zasady. Na każdy rok życia dziecka zapraszana jest taka sama liczba gości. Oznacza to, że na przykład pięcioletnie dziecko przyjmuje pięciu gości. W przypadku mniejszych dzieci poniżej trzeciego roku życia może przebywać mniejsza liczba gości. W przeciwnym razie szybko może się zdarzyć, że małe dziecko poczuje się nieswojo i przytłoczone dużą liczbą gości. Starsze dzieci mogą przyjąć odpowiednio większą liczbę gości. Ale i tutaj, dla jasności, warto zaprosić maksymalnie dziesięciu kolegów ze szkoły lub przyjaciół. Dzięki temu wysiłek organizacyjny jest ograniczony do minimum. Potomstwo najlepiej czuje się w najbliższym gronie swoich najdroższych przyjaciół.

Wybór dekoracji na urodziny Twojego dziecka

  • Udane urodziny dziecka zależą od pięknej dekoracji. Wprowadza małych gości w świąteczny nastrój i zapewnia dobry nastrój. Urodzinowe dziecko powinno być zaangażowane w zadania przygotowawcze. Nawet małe dzieci cieszą się, gdy biorą udział w kolorowym rozdawaniu serpentyn czy przy wyborze dekoracji. W ten sposób czują się kompetentni i doceniani. Aspekty te stanowią podstawę rozwoju przyjaznego dzieciom. Dobór dekoracji można podporządkować konkretnemu tematowi, np. zaproszeniom.
  • Średniowieczne przyjęcie urodzinowe dla dzieci zmienia stół w salonie w obfity, świąteczny stół. Ozdobę świąteczną dopełniają herby, złote, czerwone obrusy czy wspaniałe kielichy.
  • Dzięki motywowi detektywistycznemu pokój staje się tajemniczym obszarem odkryć. Latarki, plany miast, legitymacje detektywistyczne i inne akcesoria są dostępne w ciemności. Motto idealnie nadaje się do realizacji „gry w detektywa-mordercę”, ale jest bardziej odpowiednie dla starszych dzieci.
  • Małe dzieci szczególnie lubią imprezy z dinozaurami, kowbojami, indiańskimi lub bajkowymi.

Tradycyjny zwyczaj: Organizuj zabawy na przyjęciu urodzinowym

Organizuj zabawy na przyjęciu urodzinowym
Organizuj zabawy na przyjęciu urodzinowym

Niewiele rzeczy bawi dzieci tak bardzo, jak wypróbowywanie nowych, fantastycznych gier. Udane przyjęcie urodzinowe wymaga zróżnicowanego programu zabaw dostosowanego do wieku. Mecze rezerwowe należy mieć przygotowane na wszelki wypadek, aby móc dostosować selekcję do nastroju gości. Gdy zabraknie Ci energii, nowa gra może szybko pozbyć się znudzonej atmosfery. Aby zapewnić optymalne wsparcie dla dziecka, zaleca się kombinację różnych stylów zabawy.

W przypadku małych dzieci czas zabawy powinien być ograniczony do okna czasowego trwającego od dwóch do trzech godzin. W przeciwnym razie szybko przeciążą nowe wrażenia zmysłowe.

Kreatywne gry: Umiejętności twórcze i twórcze promują wyobraźnię wizualną dzieci. Niektóre dzieci uwielbiają wyrażać swoją kreatywność za pomocą kolorowych obrazków. Inni składają w grupie ładne papierowe samoloty. Wspólne odgrywanie ról daje także swobodę kreatywnym pomysłom. Jednocześnie, poprzez złożone sytuacje, dzieci po raz pierwszy uczą się myśleć w świecie dorosłych.

Gry motorowe: Mali goście uczą się wzmacniać swoje zdolności koordynacyjne i interakcje społeczne w grach motorowych. Popularne klasyczne gry motorowe obejmują wyścigi w workach, tory przeszkód, stepowanie i dobrze znane polowanie na padlinożerców.

Przeczytaj także: 30+ Zagadki Detektywistyczne dla Dzieci z Odpowiedziami

Unikaj typowych błędów w planowaniu urodzin dziecka

  • Osoby dorosłe nie powinny uczestniczyć w przyjęciu urodzinowym dzieci. Na liście gości nie figurują także rodzice zaproszonych dzieci.
  • Ważne jest, aby unikać gorączkowego rozpakowywania prezentów. Zamiast tego warto włączyć do swojego programu dawanie prezentów – włączając w to małą ceremonię.
  • Niewłaściwe jest pozostawienie jednego lub więcej gości z pustymi rękami na meczach. Wszystkim małym gościom należy się nagroda pocieszenia.
  • W zabawach powinno brać udział jak najwięcej dzieci. W przeciwnym razie utworzą się małe grupy i w najgorszym przypadku uroczystość stopniowo się rozpadnie.
  • Duży bufet przytłacza gości. Zamiast tego lepiej postawić na stole mały wybór tylko dwóch rodzajów ciast.

Written by Ewa Frankowski

One Comment

Leave a Reply

One Ping

  1. Pingback:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zrozum ryzyko jakie niesie ze sobą nadmierna ochrona dzieci

Zrozum ryzyko, jakie niesie ze sobą nadmierna ochrona dzieci

oznak że Twoje dziecko może być nadpobudliwe

7 oznak że Twoje dziecko może być nadpobudliwe