in

WTFWTF LoveLove CryCry LOLLOL OMGOMG AngryAngry CuteCute

40+ Najlepsze zagadki z hobbita z Odpowiedziami

Przeczytaj, pobierz lub wyślij znajomym, rodzinie i bliskim tę wspaniałą kolekcję zagadki z hobbita z odpowiedziami.

Najlepsze zagadki z hobbita z Odpowiedziami

Te przyjazne dzieciom zagadki z hobbita z odpowiedziami przeniosą Cię do Shire! To doskonałe łamigłówki, którymi możesz podzielić się z przyjaciółmi lub rodziną elfów. Zarówno dla ekspertów, jak i tych, którzy dopiero się ich uczą, zagadki hobbit są fantastyczne. Przygotuj się więc na dobrą zabawę przy rozwiązywaniu tych szalonych zagadki golluma, niezależnie od tego, czy jesteś kompletnym nowicjuszem, czy początkującym hobbitem.

W tunelach Gór Mglistych Bilbo spotkał Golluma. Gollum ciągnął i walczył z Goblinem po podłodze, gdy natknął się na niego Bilbo, który zagubił się i szukał wyjścia z jaskiń. Jedyny Pierścień przypadkowo wypadł z szuflad Golluma, kiedy to robił, a Bilbo podniósł go i chwycił. Uświadomiwszy sobie, jak bardzo mu się podobają, Bilbo wyzywa Golluma na grę w zagadki. Gollum wyprowadzi Bilba z jaskiń, jeśli zatriumfuje. Gollum zjadłby Bilba, gdyby zatriumfował. Rozpoczęli swoją grę, a poniżej znajdują się wszystkie zagadki z hobbita wraz z rozwiązaniami.

Zbierz wszystkich i przygotujcie się na przyjemny, rodzinny czas. Dowiedz się, kto z członków rodziny najbardziej kocha Hobbita, grając w krótką grę w zagadki z hobbita, w której zwycięzcą zostaje ten, który poprawnie przewidział najwięcej pytań!

Najlepsze zagadki z hobbita

1. Jestem mały i moje stopy są pokryte włosami, ale nie jestem zwierzęciem. Mieszkam na wsi i mieszkam w norze, ale nie jestem zwierzęciem. Uwielbiam biegać po polach i jeść dużo posiłków dziennie, ale nie jestem zwierzęciem. Czym jestem?

Odpowiedź
Hobbit.

2. Jestem czymś w rodzaju pudełka, ale nie mam zawiasów, klucza ani pokrywy. Posiadam złoty skarb, ale nie możesz go użyć do zapłaty za żadne ziemskie dobra. Czym jestem?

Odpowiedź
Jajko.

3. Nigdy nie widzisz mojej twarzy, ale nie możesz spotkać mojego wzroku. Mogę zniszczyć, ale nie mogę cię dotknąć, jeśli nie ma już jedynego pierścienia. Kim jestem?

Odpowiedź
Saurona.

4. Żyję bez tchu i zimny jak śmierć, nigdy nie pragnę i nigdy nie piję, noszę zbroję, ale nigdy nie brzęczę. Tonę na suchym lądzie, ale rozkoszuję się wodą. Czym jestem?

Odpowiedź
Ryba.

5. Może i jestem drzewem, ale och, widzę! Mam korzenie, ale mogę chodzić i mówić długo. Czym jestem?

Odpowiedź
Ent.

6. Mam korzenie sięgające głębiej niż jakiekolwiek drzewo, korzenie, których nikt nie widzi. Czasami mam liście, ale nigdy nie są one moje i jestem wyższy od drzew, choć często się z nimi spotykam. W górę, w górę, wzbijam się w niebo, lecz z czasem tylko się zmniejszam. Czym jestem?

Odpowiedź
Góra.

7. Jestem okrągła i zbudowana tylko z jednej linii. Circle to dla mnie zdecydowanie zbyt skromne imię, chociaż wielu z nich było zachwyconych. Mogę zostać złamany tylko w taki sam sposób, w jaki zostałem stworzony. Zniszczyłem wielu. Czym jestem?

Odpowiedź
Pierścień mocy.

8. Nie możesz mnie zobaczyć, nie możesz mnie powąchać ani dotknąć, nie możesz mnie usłyszeć ani poczuć. Wypełniam każdą dziurę i pochłaniam każdą duszę. Jestem na początku i na końcu wszystkiego, zabijam śmiech, ale i przynoszę radość. Czym jestem?

Odpowiedź
Czas.

9. Jestem strażnikiem ciemności, chociaż czasami wzbijam się w niebo i spoglądam w dół, szukając smacznego posiłku. Moja zbroja jest twardsza niż najtwardsza stal. Mój oddech często składa się z ognia. Nie chcesz wywołać mojego gniewu. Mam słabość do złota i rzeczy błyszczących, jestem wrogiem rycerzy i pogromcą królów. Czym jestem?

Odpowiedź
Smok.

10. W jaskiniach pleśni, w niezliczonych głębinach. Zbieramy plony srebra i złota. Brakując światła, staramy się walczyć. Pokonujemy naszych wrogów, chociaż są straszliwi w mocy. Co to jest?

Odpowiedź
Gobliny.

Przeczytaj także: 45+ Zagadki o Drzewach dla Dzieci z Odpowiedziami

11. Grzmot toczy się pod moją skórą, cały ten upadek umrze w środku. Moja błyskawica płonie w górze, a kiedy wybuchnę, wszyscy będą musieli uciekać. Czym jestem?

Odpowiedź
Wulkan Mount Doom.

12. Nie jestem ani powyżej, ani poniżej, a dla tych, którzy mnie znają, jestem najdroższym miejscem na tej planecie. Czym jestem?

Odpowiedź
Śródziemie.

13. Król bogactw. Pionek biednych. Po grze w tym samym pudełku wchodzą na pokład. Zabiera ich tam, gdzie nie ma już hierarchii. Co to jest?

Odpowiedź
Śmierć.

14. Jestem łysy, z kamienia, o ognistych sercach, stoję sam. Czym jestem?

Odpowiedź
Samotna Góra.

15. Żywy bez oddechu
Zimna jak śmierć
Nigdy nie spragniony, nigdy nie pijący
Wszystko w poczcie nigdy nie brzęczy
Czym jestem?

Odpowiedź
Ryba.

Zagadki hobbit z odpowiedziami

Na początku te zagadki hobbit mogą wydawać ci się wyzwaniem, ale wkrótce przekonasz się, że są przygodą.

16. Nie da się tego zobaczyć, nie można tego poczuć
Nie słychać, nie można powąchać
Leży za gwiazdami i pod wzgórzami
I puste dziury wypełnia
Wychodzi jako pierwsze i następuje później
Kończy życie, zabija śmiech
Co to jest?

Odpowiedź
Ciemno.

17. Jestem znany jako przyjaciel ptaków i moje imię kiedyś znaczyło to samo. Jeżdżę po lasach i potrafię rozmawiać z wiatrem. Być może mnie zobaczysz, ale musisz zmrużyć oczy. Kim jestem?

Odpowiedź
Radagast Brązowy.

18. Nazywają mnie kobietą, czasami płaczę, czasami trzepoczę dziko jak skrzydlate stworzenie, a mimo to nie mam własnych skrzydeł. Podnoszę innych i równie łatwo mogę niszczyć. Wiadomo, że gryzę bez kłów i mówię bez głosu. Czym jestem?

Odpowiedź
Wiatr.

19. Stworem, stworzeniem, stworzeniem jestem ja, zniszczony przez mój umysł dawno temu. Nie jestem przyjacielem nikogo, nawet siebie, i nienawidzę każdego hobbita, każdego człowieka i elfa. Kim jestem?

Odpowiedź
Golluma.

20. Strzegę złota i bogactw, ale nie jestem potężnym królem. Mam klejnoty i moje oczy błyszczą w świetle, ale nie jestem jego piękną królową. Czasami mam skrzydła, czasami strzegę wież, czasami jestem po prostu stworzony przez twoją wyobraźnię, innym razem jestem prawdziwy. Kim jestem?

Odpowiedź
Smok.

21. Pomagam Mikołajowi tworzyć zabawki – ale nie na tym świecie. Jestem kolorowa i bystra – ale nie na tym świecie. Przynoszę słodycze grzecznym dzieciom – ale nie na tym świecie. Czym jestem?

Odpowiedź
Elf.

22. Kto jest wyższy od niskiej osoby, ale niższy od wysokiej osoby?

Odpowiedź
Hobbit na krześle.

23. Jestem strażnikiem Królestwa Lasu, ale nie jestem czarodziejem ani hobbitem. Nie jestem zwierzęciem i przewodziłem mojemu ludowi przez wiele księżyców. Kim jestem?

Odpowiedź
Thranduila.

24. Mam na imię sprytny, ale jestem bardziej znany ze swojej lojalności. Jestem prawdziwym przyjacielem i bohaterem, ale nie bohaterem. Kim jestem?

Odpowiedź
Samwise Gamgee.

25. To jest rzecz, którą wszystko pożera; kwiaty, drzewa, zwierzęta, ptaki; gryzie stal, gryzie żelazo; miele twardy kamień na mąkę; pokonuje górę, rujnuje miasto i zabija króla. Co to jest?

Odpowiedź
Czas.

26. Na czerwonym wzgórzu stoi 30 białych koni: najpierw wygrywają, potem tupią, a na koniec stoją w miejscu. Czym oni są?

Odpowiedź
Zęby.

27. Na górze został wykuty. Moc, którą zawiera. Izildur to ma. Ale znowu to stracili.

Odpowiedź
Pierścień mocy.

28. Na północy Eriadoru, pokrytej lodem, leży zaczarowane królestwo. Jego król został zepsuty przez tę rzecz na dłoni Saurona. Czy możesz mi podać nazwę tej krainy?

Odpowiedź
Angmar.

29. Jak nazywa się impreza hobbita?

Odpowiedź
Małe spotkanie.

30. Jest taki, który nazywa się Smaug, który w Hobbicie strzegł złota, ognia, którym oddychał
Oznacza to, że nigdy nie będzie Ci zimno. Kim on jest?

Odpowiedź
On jest smokiem.

Zagadki z hobbita i Zagadki golluma

Gollum jako pierwszy postawił swoją zagadkę, ponieważ lubił grać w gry. Bilbo bez wahania odpowiadał na zagadki Golluma, ponieważ Gollum dobrze się bawił.

31. Co Frodo powiedział, gdy zobaczył tańczące elfy?

Odpowiedź
To musi być czas Bożego Narodzenia.

32. Dlaczego Frodo przeczytał Władcę Pierścieni 50 razy?

Odpowiedź
Ponieważ kształtowało hobbita!

33. Jak hobbit zrujnował mecz bokserski?

Odpowiedź
Próbował zniszczyć pierścień!

34. Jaki jest ulubiony ptak Golluma?

Odpowiedź
Mewa.

35. Jak nazywasz upiornego króla?

Odpowiedź
Przywódca pierścienia!

36. Czego najbardziej boją się orkowie wokół Lorien?

Odpowiedź
Rany zadane przez elfy.

37. Co miałby ze sobą Legolas, gdyby zajął się windykacją?

Odpowiedź
Łuk dziobowy.

38. Dlaczego nie możesz wejść do legowiska Saurona?

Odpowiedź
Ponieważ zawsze jest jeden Mordor.

39. Jak nazywa się hobbit jedzący śmieciowe jedzenie?

Odpowiedź
Władca krążków cebuli.

40. Bilbo: Co mam w kieszeni?

Odpowiedź
Pierścionek!

Jeśli podobało Ci się czytanie zagadki z hobbita, daj nam znać w polu komentarza poniżej lub udostępniając je na swoim profilu na Facebooku. Jeśli uważasz, że te zagadki hobbit i zagadki golluma są pomocne, podziel się nimi ze znajomymi i bliskimi na Twitterze, Instagramie, WhatsAppie lub Facebooku. Dziękuję!

Written by Ewa Frankowski

One Comment

Leave a Reply
  1. Treść jest klarowna, dobrze zorganizowana i pełna przydatnych wskazówek. Autor doskonale wyjaśnia kluczowe zagadnienia. Może warto by dodać więcej przykładów praktycznych. Pomimo tego, tekst jest niezwykle edukacyjny i inspirujący.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zagadki dla dzieci 5 lat z odpowiedziami

55+ Rozrywkowy Zagadki dla Dzieci 5 lat z Odpowiedziami

Ataki złości i burze entuzjazmu

Ataki złości i burze entuzjazmu – Pomóż dziecku radzić sobie z emocjami